Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Gästboken"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Gästboken


 Skriv ett nytt inlägg i gästboken
31 augusti 2008 17:43 av Dänningelanda

Delresultat DJ17

Följande spelare i final i Damjunior 17:

Michelle Quach, Fridhem Urnan BTK
Emma Väyrynen, Ärtemarks IF

31 augusti 2008 17:35 av Dänningelanda

Delresultat DJ17

Följande spelare i semifinal i Damjunior 17:

Michelle Quach, Fridhem Urnan BTK
Michaela Carlsson, Ärtemarks IF
Johanna Haraladsson, BTK Frej
Emma Väyrynen, Ärtemarks IF

31 augusti 2008 17:32 av Dänningelanda

Delresultat F14

Följande spelare till semifinal i Flickor F14:

Stina Zetterström, Ängby Sportklubb
Karin Lomander, Varbergs BTK
Lisa Rydén, Dänningelanda BTK
Elinor Bergström, Ängby Sportklubb

31 augusti 2008 17:18 av Dänningelanda

Delresultat F14

Följande spelare till kvartsfinal i Flickor F14:

Stina Zetterström, Ängby Sportklubb
Linnea Holm, Tyresö BTK
Karin Lomander, Varbergs BTK
Clara Erlandsson, Ärtemarks IF
Lisa Rydén, Dänningelanda BTK
Linda Bergström, Ängby Sportklubb
Elinor Bergström, Ängby Sportklubb

Jennifer Jonsson, Lekstorps if

31 augusti 2008 16:44 av Dänningelanda

Delresultat DJ17

Följande spelare till kvartsfinal i Damjunior 17:

Michelle Quach, Fridhem Urnan BTK
Caroline Olsson, Ljungby BTK
Michaela Carlsson, Ärtemarks IF
Linn Sandström, BTK Frej
Johanna Haraladsson, BTK Frej
Beatrice Knutsson, Munkedals BTK
Josefin Hulth, Storfors BTK
Emma Väyrynen, Ärtemarks IF

31 augusti 2008 15:27 av P 12

P12

P 12

Resultat, P 12
1) Benny Feng, Spårvägen.
2) Albin Lindblad, Stratos
3) Emil Ohlsson, Skurup och Carl-Johan Ahlander, BTK Linné.

31 augusti 2008 15:23 av Dänningelanda

Slutresultat F12

1 Alice Tolstoy, BTK Rekord
2 Elin Ljungsberg, Grästorps BTK
3 Tilda Johansson, Lessebo BTK
3 Hanna Chau, Ljungby BTK
5 Helena Zetterström, Ängby Sportklubb
5 Annie Nilsson, Kalmar BTK
5 Rebecca Karlsson, Kättilsmåla BTK
5 Sofia Malmsten, BTK Rekord

31 augusti 2008 15:06 av Dänningelanda

Delresultat F12

Flickor, klass F12, följande spelare till final:

Alice Tolstoy, BTK Rekord
Elin Ljungsberg, Grästorps BTK

31 augusti 2008 14:52 av Dänningelanda

Delresultat F12

Flickor, klass F12, följande spelare till final:

Alice Tolstoy, BTK Rekord
Elin Ljungsberg, Grästorps BTK

31 augusti 2008 14:14 av Dänningelanda

Delresultat F12

Delresultat F12
Flickor, klass F12, följande spelare i semifinal:

Alice Tolstoy, BTK Rekord
Tilda Johansson, Lessebo BTK
Elin Ljungsberg, Grästorps BTK
Hanna Chau, Ljungby BTK

 

 

 

Anslagstavla

 

Kom ihåg att betala medlems- och träningsavgifterna!

 

Sugen på att tävla? Här hittar du tävlingsprogrammet för hela Sverige.

Postadress:
Dänningelanda BTK - Bordtennis
Barnsjövägen 4
35591 Växjö

Besöksadress:
Skir Gamla Skola
35591 Växjö

Kontakt:
Tel: 047082050
Fax: 047028850
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

Ange alt-text här.

 

Ange alt-text här.

Ange alt-text här.